Najlepsze bezy

Najlepsze bezy - best meringues

Bezy są chyba moim najbardziej ulubionym wypiekiem. Mogłabym je jeść bez ograniczeń. Są stosunkowo łatwe do przygotowania. Chociaż najgorsze jest długie oczekiwanie, ponieważ muszą się dobrze wysuszyć. Gorąco zachęcam do zrobienia własnych bez, są o wiele lepsze niż te sklepowe.

Składniki na bezy:
- 2 białka jaja (razem ok. 70 g)
- 140 g drobnego cukru
(Trzymamy się zasady, że cukru powinno być dwa razy więcej. Więc jeśli macie np. 60 g białek, to dodajecie 120 g cukru.)

Najlepsze bezy - best meringues

Białka ubić na sztywną pianę. Następnie dodawać po trochę cukier, za każdym razem porządnie miksując. Piana ma być gęsta i lśniąca.
Przekładamy masę do worka cukierniczego i wyciskamy bezy na blaszkę pokrytą papierem do pieczenia. Jeśli chcemy, możemy udekorować je kolorową posypką.
Suszymy w piekarniku nagrzanym do 100 stopni przez ok. 1 godzinę i 15 minut. Następnie wyłączamy piekarnik i zostawiamy w nim bezy do ostygnięcia.
Ja lubię kiedy bezy są suche w środku, dlatego jeśli wolisz żeby w środku były miękkie, skróć czas suszenia do 45 minut. Po upływie tego czasu wyjmij jedną i sprawdź czy jest odpowiednia.

Smacznego!

Najlepsze bezy - best meringues

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...